PRODUCE Picks of the Week
$1.39 Strawberries, 16 oz
$1.49 Gala Apples, 3 lb bag (reg $2.99)
$1.59 Navel Oranges, 4 lb bag
$1.59 Pineapple
$1.89 Grapefruit, 5 lb bag
GROCERY
$0.99 Tuscan Garden Olives, 5.75-6oz jar
$1.29 Berryhill Pancake Syrup, 24 oz reg or lite
$1.49 Aunt Maple’s Buttermilk Pancake Mix, 32 oz
$1.49 Millville Chewy Granola Bars, 8.4 oz
$1.59 Millville Crispy Oats Cereal, 14 oz
$1.79 Nature’s Nectar Otange Juice from Concentrate, 64 oz carton
SPECIAL BUYS at ALDI This Week
Take a look at all of this week’s Special Buys, available on or before Wednesday. Some items are available while quantities last – all products may not be available in all stores.
$4.99 8″ Foliage, asstd varieties
$12.99 Crofton Cordless Water Kettle
$14.99 Crofton Mini Chopper with Glass Bowl
$17.99 Crofton Electric Skillet
$19.99 Kitchen Living Cook, Fry and Serve Pan
$24.99 Crofton 4-Slice Stainless Steel Toaster
$27.99 Crofton Family Size Electric Griddle
______________________________________________
ALDI does NOT accept any manufacturer coupons, but you’ll find their prices on everyday items (including staples like milk), to be some of the lowest in town, regularly beating out other store brand prices (and even store brand sale prices!).
Wondering about how ALDI works? Get the scoop here: ALDI 101
ALDI STORE HOURS
(may vary at some locations)
Mon-Sat 9 am – 8 pm and Sun 10 am – 6 pm
LOve, love, love, love Aldi’s. Do all most all my stock up shopping, i.e. canned stuff, tuna, tomatoes, beans, steak sauce, mustard, ketchup, olives, pickles, etc. Cheese is so much cheaper there and so is refrigerated salsa! Almost always fresh veg and fruit is less money as well. Can’t say it enough, LOVE ALdi’s prices!
Thank you for the Aldi prices! I can’t wait to get the fruit this coming week!
Does anyone know Aldi’s current milk price? I haven’t been there since VG’s started buy 6 get 7th free; prices were comparable then, but want to make sure that VG’s is still my best bet. THANKS!
It was $1.95 last week in Shelby, but it can vary.
Thank you, Jolyn. Just knowing that I’m not overpaying by .20/gallon or something ridiculous is good enough for me. That’s what it was in Howell the last time I was in, too.